خدمات حقوقیملکی

وکیل درکلات

وکیل در کلات.

کلات شهری است در شمال شرقی استان خراسان رضوی. کلات به نام نادر شاه اسم گذاری شده است . شهری که در میان کوه‌های هزارمسجد قرار گرفته است و از مشهد تا آن، ۱۴۵ کیلومتر جاده کوهستانی است.  شهرکلات ، از شمال به وسیله تپه ماهورهای نسبتاً پست به طول ۱۸۰ کیلومتر با کشور ترکمنستان همجوار است. از جنوب به کوه هزارمسجد و شهرستان مشهد، از شرق به شهرستان سرخس و از سمت غرب به شهرستان درگز محدود می‌شود.

کلاتدر لغت به معنی «آبادی و زیستگاه بر فراز کوه» است و همان‌گونه که از نامش پیداست، این منطقه هویتش را از نادر می‌گیرد و فراز و فرودهای تاریخی‌اش را با نادر تجربه نموده است.

هنگامی که نادرشاه افشار در خراسان به حکومت رسید، ایران با آسیب جدی ضعف حکومت مرکزی روبه‌رو بود، اما نادر نه‌تنها این اتحاد را برای ایرانیان به ارمغان آورد بلکه مهاجمان ایران را نیز به عقب راند و کشورگشایی‌اش را تا هندوستان ادامه داد. او فرمان داد   کاخی را در کلات نادری بسازند که هم‌اکنون به عمارت خورشید یا کاخ خورشید مشهور است. او ظاهراً از این کاخ به عنوان محلی برای حفاظت از گنجینه نادر استفاده می کرده است.

 

مشکلات کلات :

درصد مشکل توسعه‌نیافتگی مناطق ویژه گردشگری در کلات، مربوط به عدم ارایه وام و تسهیلات از سوی بانک‌هاست.

اگر بانک‌ها ارزش زمین منطقه را به عنوان وثیقه قبول کنند یا وام‌های طویل‌المدت در اختیار ما قرار دهند، با احداث مجتمع‌های توریستی و گردشگری در اراضی منابع طبیعی، می‌توانیم مشکل اصلی گردشگری کلات یعنی نبود امکانات رفاهی و اقامتی را حل کنیم.