بیمه

وکیل بیمه سلامت

بیمه سلامت، (به انگلیسی: Health insurance) بیمه درمان یا بیمه بهداشت و درمان، نوعی بیمه میباشد، که پرداخت یا تحمیل هزینه‌های مختلف خدمات سلامت و پزشکی، اعم از ارتقاء سلامت، پیشگیری، درمان و توانبخشی افراد بیمه شده را، می‌پذیرد.

به نوعی دیگر، ترتیباتی که به موجب آن بیمه‌گر بر اساس بندهای بیمه‌نامه، مقادیر مشخصی پول را، در جهت جبران هزینه‌های بیمارستانی و جراحی ناشی از بیماری و حوادث، به بیمه‌شدگان پرداخت می‌نماید، را بیمه سلامت یا بیمه درمانی مینامند.

تعاريف – كليات بیمه ای
۱- بيمه :عقدي میباشد كه بموجب آن يك طرف تعهد مي كند در ازاء دريافت وجه يا وجوهي از طرف ديگر، در صورت وقوع يا بروز حادثه، خسارت وارده براو را جبران نموده يا وجه معيني بپردازد .
۲- بيمه گر:به سازمانها و مؤسساتي كه مسئولیت بيمه نمودن را بعهده دارند اطلاق ميگردد. در اينجا سازمان بيمه خدمات درماني بيمه گر تلقي ميشود.
۳- بيمه گزار :به اشخـاص ، سازمانها و مؤسساتي اطلاق ميشود كه نسبت به بيمه نمودن خود ، اعضاي تحت پوشش يا كاركنان اقدام ميکنند.
۴- بيمه نامه :سندي میباشد كه در آن مشخصات بيمه گر، بيمه گزار و بيمه شده حدود وظائف و اختيارات آنها ، ميزان حق بيمه در چارچوب شرايط عمومي و شرايط خاص مشخص ميگردد و دو طرف قرارداد آن را امضاء مینمایند. اين قرارداد در دونسخه تنظيم میشود كه پس از امضاء نهايي توسط طرفين ، يك نسخه آن به بيمه شده و نسخه ديگر در اختيار بيمه گر قرار مي گيرد. (يك نسخه از بيمه نامه مي بايد در اختيار بيمه شده قرار گيرد.)

tag:

وکالت و مشاوره تخصصی بیمه مسئولیت.
وکالت و مشاوره تخصصی بیمه مسئولیت پزشکان.
وکالت و مشاوره تخصصی بیمه حوادث.
وکالت و مشاوره تخصصی بیمه

وکالت و مشاوره تخصصی کیفری و حقوقی

تلفن تماس:۰۹۱۲۶۰۸۹۴۱۰

تلفن تماس:۰۹۱۲۰۱۷۱۷۸۷

ادرس:مشهد بین سجاد ۱۲ و چهارراه بزرگمهر مجتمع ترنج طبقه ۵ واحد۵۰۳

ادرس:تهران فلکه دوم صادقیه برج گلدیس طبقه ۶ واحد ۶۰۹٫

لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید

پاسخ دهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *