شرب خمر

مجازات حمل مشروبات الکلی

میزان مجازات ساخت، خرید و نگهداری مشروبات الکلی :

در ماده ۷۰۲ قانون مجازات اسلامي مقرر گرديد هر كس مشروبات الكلي را بسازد، بخرد يا بفروشد و يا در معرض فروش قرار داده و يا حمل و نگهداري كند يا در اختيار ديگري قرار دهد به ۶ ماه تا ۱ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و نيز پرداخت جزاي نقدي به ميزان ۵ برابر ارزش عرفي (تجاري) كالاي ياد شده محکوم می شود .

نمايندگان مجلس در جلسه ای به بررسی  جزئيات لايحه اصلاح قانون مجازات اسلامي پرداختند و مواد ۷۰۲، ۷۰۳ اين قانون را اصلاح كردند.

بر اساس اصلاح : در ماده ۷۰۲ قانون مجازات اسلامي مقرر گرديد هر كس مشروبات الكلي را بسازد، بخرد يا بفروشد و يا در معرض فروش قرار داده و يا حمل و نگهداري كند يا در اختيار ديگري قرار دهد به ۶ ماه تا ۱ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و نيز پرداخت جزاي نقدي به ميزان ۵ برابر ارزش عرفي (تجاري) كالاي ياد شده محكوم مي‌گردد.

و همچنين با اصلاح ماده ۷۰۳ قانون مورد نظر با تاكيد بر اينكه وارد كردن مشروبات الكلي به كشور قاچاق محسوب مي‌شود، مقرر كردند وارد كننده مشروبات الكلي صرفنظر از ميزان آن به ۶ ماه تا ۵ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و نيز پرداخت جزاي نقدي به ميزان ۱۰ برابر ارزش عرفي و تجاري كالاي ياد شده، محكوم مي‌شوند كه رسيدگي به اين جرم در صلاحيت محاكم عمومي می باشد

برای مشاوره با وکیل شرب خمر با شماره ۹۴۱۰ ۶۰۸ ۰۹۱۲  و یا ۳۷۶۷۴۸۷۱- ۰۵۱تماس حاصل نمایید.

همچنين بر اساس تبصره‌اي :هرگاه مشروبات الكلي مكشوفه به ميزان بيش از ۲۰ ليتر باشد، وسايلي كه جهت حمل آن مورد استفاده قرار مي‌گيرد، چنانچه با اطلاع مالك باشد به نفع دولت ضبط خواهد شد و در غير اين صورت مرتكب به پرداخت قيمت وسيله نقليه محكوم خواهد شد.

چنانچه سابقه کیفری نداشته باشیدو درخودرو مشروب کشف شده باشد و اقراربه مالکیت آن به خودنموده اید اما منکر مصرف باشید درماده۷۰۱الی۷۰۴ قانون تعزیرات حداقل۳ماه حبس درنظرگرفته شده است و باتفسیر قانون به نفع متهم درقانون مجازات اسلامی جدیدواظهارندامت قطعآ جزای نقدی درانتظار شما خواهدبود.

اگر مشروب الکلی کشف شده  وارداتی بود متحمل پرداخت۵برابرقیمت گمرکی هم بودید.

اگر مشروب الکلی کشف شده بیش از ۲۵لیتر بود خودرونیز به نفع دولت توقیف میگردید.

لازم است بدانید:

مرجع صالح جهت رسیدگی به جرم قاچاق مشروبات الکلی دادگاه انقلاب همان استان می باشد.

در صورتی که مشروبات الکلی کشف شده به میزان بیش از ۲۰ لیتر باشد،باعث تشدید مجازات خواهد شد.

برای مشاوره با وکیل شرب خمر با شماره ۹۴۱۰ ۶۰۸ ۰۹۱۲  و یا ۳۷۶۷۴۸۷۱- ۰۵۱تماس حاصل نمایید.

 

پاسخ دهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *